
07 jun Danny van der Tuuk kleurt etappe l’Oise
Danny van der Tuuk maakte deel uit van de vlucht van de dag in de eerste etappe van de Ronde de l’Oise.
De openingsetappe van de Ronde de l’Oise (UCI 2.2) bracht de renners van Breteuil naar Liancourt. De tussenliggende 131,1 kilometer had de organisatie een aantal lastige beklimminkjes integetekend.
Vanuit het vertrek werd er weer stevig aangevallen. Al snel reed er een kwartet renners weg uit het peloton. Daarbij zat ook Danny van der Tuuk. In het begin moesten ze voor elke seconde vechten, maar toen het verschil opgelopen was tot 45 tellen ging het ineens snel. De maximale voorsprong schommelde rond de drie minuten, maar het peloton wilde het viertal niet nog verder weg laten rijden.
De ProContinentale ploeg Fortuneo-Samsic leidde de achtervolging op de kopgroep, waaruit één renner had moeten lossen. Danny had het duidelijk lastig op de klimmetjes op het lokale rondje. Hij moest zijn medevluchters in de voorlaatste ronde laten gaan. Achteraf extreem jammer, want zijn vluchtgenoten mochten om de zege gaan sprinten. Daarin was de Noor Henrik Evensen (Team Joker-Icopal) te sterk voor zijn Deense vluchtgenoot Torkil Veyhe (Team Virtu Cycling). Dennis van der Horst sprintte naar de achtste plek.
Uitslag
1. Henrik Evensen (NOR) Team Joker-Icopal – 2:59:26
2. Torkil Veyhe (DEN) Team Virtu Cycling + 0:00
3. Ethan Hayter (GBR) Beloftenselectie Groot-Brittannië + 0:05
8. Dennis van der Horst + 0:05
13. Stef Krul + 0:05
39. Jim Lindenburg + 0:05
46. Danny van der Tuuk + 0:05
73. Thijs de Lange + 1:16
74. Robbie van Bakel + 0:05
Tussenklassement
1. Henrik Evensen (NOR) Team Joker-Icopal – 2:59:08
2. Torkil Veyhe (DEN) Team Virtu Cycling + 0:05
3. Ethan Hayter (GBR) Beloftenselectie Groot-Brittannië + 0:09
4. Danny van der Tuuk + 0:20
9. Dennis van der Horst + 0:23
14. Stef Krul + 0:23
40. Jim Lindenburg + 0:23
73. Robbie van Bakel + 0:23
74. Thijs de Lange + 1:34
Geen reactie's