
29 sep Goed teamwork in snelle etappe
De etappe van Olympia’s Tour (UCI 2.2U) door de Achterhoek werd in hoog tempo afgehandeld.
Het tweede deel van de derde etappe tussen Ulft en Gendringen werd door de snel invallende duisternis teruggebracht tot 109,4 kilometer.
In het eerste uur legden de renners, met de zuid-wester wind in de rug, ruim vijftig kilometer af. Geen wonder dat er geen noemenswaardige ontsnapping ontstond. Een drietal dapperen probeerden in de finale nog weg te komen, maar meer dan twintig tellen voorsprong kregen ze niet. In de onvermijdelijke massasprint was het de Noor Kristoffer Halvorsen die het rapst was. Jim Lindenburg (10e) en Stef Krul (38e) finishten in het eerste deel van het peloton.
,,Het was een erg hectische etappe’’ vertelde Jim. ,,Het waaide flink en het ging echt hard. De rechte stukken waren niet lang genoeg om de schifting te kunnen maken. Ik heb de hele koers goede hulp van de ploegmaats gehad. In de finale heeft Stef me van voren gehouden zodat ik geen tijd meer zou verliezen. Ik heb ook geen risico’s genomen voor de eindsprint. Ik was echt blij met Stefs hulp!’’
Uitslag
1. Kristoffer Halvorsen (NOR) Nationale Selectie Noorwegen – 2:19:58
2. Christopher Lathem (GBR) Nationale Selectie Groot-Brittannië + 0:00
3. Jérémy Lecrocq (FRA) Klein-Constantia + 0:00
28. Jim Lindenberg + 0:00
38. Stef Krul + 0:00
90. Luuk Lohuis + 0:55
108. Robbie van Bakel + 0:55
110. Stefan Kreder + 0:55
115. Jordi van Loon + 0:55
Tussenklassement
1. Pavel Sivakov (RUS) BMC Development Team – 6:09:51
2. Cees Bol – Rabobank Development Team + 0:05
3. Hartthijs de Vries – Rabobank Development Team + 0:08
10. Jim Lindenburg + 1:43
36. Stef Krul + 4:16
83. Stefan Kreder + 12:40
86. Robbie van Bakel + 13:09
94. Jordi van Loon + 14:41
119. Luuk Lohuis + 17:57
Geen reactie's