
06 aug Jim Lindenburg strijdlustigste in Portugal
Dankzij zijn aanvallende rijden won Jim Lindenburg de prijs voor de strijdlust in de Volta a Portugal.
De tweede etappe in de Volta a Portugal (UCI 2.1) leidde van Reguengos de Monsaraz naar Castelo Branco. In de tussenliggende 214,7 kilometers was glooiend en kende drie berg- en evenveel tussensprints.
Een tiental renners sprong kort na het vertrek weg. Onder die tien ook Jim Lindenburg. Terwijl de temperatuur langzaam opliep naar zo’n 37 graden, groeide de voorsprong van de kopgroep gestaag en was op het maximum ruim vijf minuten. Jim pakte de volle punten in alle drie tussensprints.
In de laatste klim van de dag (Cebolais de Cima (Cat. 4 – 202,0 km)) splitste de kopgroep en bleef Jim met de Italiaan Antonio Di Sante (GM Europa-Ovini) en de Canadees Travis Samuel (H&R Block Pro Cycling) over. Jim pakte de bergsprint en had nog zo’n twee minuten voorsprong op het peloton. Op het glooiende terrein richting de meet, verloor de kopgroep langzaam maar zeker terrein. In het gedrang van de achtervolging klapten Jasper de Laat en Sjoerd Kouwenhoven op de grond, maar konden vrijwel direct weer door.
In het zicht van de haven werden de vluchters ingerekend, waarna een sprint met een uitgedund peloton de beslissing moest brengen. Door de vele rotondes in de laatste kilometers kwamen er renners ten val en scheurde de groep in stukken. Op de meet was een fotofinish nodig om over de winst te beslissen. De Portugees Samuel Caldeira (W52/FC Porto) klopte de Italiaan Antonio Parrinello (GM Europa-Ovini) met een paar millimeter verschil. Jarno Gmelich Meijling was met de 17e plek de eerste Metec-TKH-renner over de meet.
,,Het was vandaag onwijs zwaar’’, pufte Jim na afloop. ,,Vooral door de warmte. We reden al vroeg weg en ik kon onderweg de tussensprints pakken. Op de laatste klim –die was 13 kilometer- reden we met z’n drieën weg. In de laatste kilometers werden we ingerekend en toen was de tank goed leeg. Als ik ging staan schoot ik in de kramp. Het was een enorm gave dag, waarin ik weer veel heb geleerd. De kers op de taart was dat ik de prijs van de strijdlust heb gewonnen!’’
Uitslag
1. Samuel Caldeira (POR) W52/FC Porto – 5:38:16
2. Antonio Parrinello (ITA) GM Europa-Ovini + 0:00.10
3. Stéphane Poulhies (FRA) Equipe Cycliste Armée de Terre + 0:00
17. Jarno Gmelich Meijling + 0:44
44. Jasper de Laat + 1:07
63. Stef Krul + 2:07
73. Jim Lindenburg + 3:22
117. Johim Ariesen + 8:20
119. Tijmen Eising + 8:21
123. Sjoerd Kouwenhoven + 10:16
124. Jasper Hamelink + 10:16
Tussenklassement
1. Raul Alarcon (ESP) W52/FC Porto – 10:40:45
2. Alejandro Marque (ESP) SC de Portugal/Tavira + 0:06
3. Domingos Gonçalves (POR) Radio Popular-Boavista + 0:15
29. Jasper de Laat + 1:06
53. Jarno Gmelich Meijling + 4:24
64. Jim Lindenburg + 7:03
85. Stef Krul + 13:46
108. Tijmen Eising + 21:56
110. Johim Ariesen + 22:18
116. Jasper Hamelink + 23:58
124. Sjoerd Kouwenhoven + 25:59
Geen reactie's